Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

У «Нормандському форматі» домовились домовлятися

Автор:

|

Червень 12, 2018

|

Рубрика:

У «Нормандському форматі» домовились домовлятися

Перші повідомлення про довгоочікувану зустріч міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції і Росії надійшли у ніч на вівторок, 12 червня. Перемовини почалися вчасно – о пів на сьому вечора. Однак затягнулися. О пів на десяту до журналістів обіцяли вийти очільники зовнішньополітичних відомств Німеччини і Франції, що виступають у ролі посередників, але не вийшли. Відтак, подробиці стали відомими аж тоді, коли у Києві минула опівнічна пора.

Головною темою цього разу стала ідея розмістити на сході України миротворчу місію ООН. Домовленість з цього питання вважається передумовою для наступного засідання у «Нормандському форматі», але вже на вищому рівні. Однак наразі учасники зустрічі домовилися лише про те, щоб продовжити переговори на цю тему на рівні політичних директорів міністерств закордонних справ.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас нагадав, що ідею розміщення миротворців ООН підтримують і Київ, і Москва, але уявлення про те, якими повинні бути мандат і зона відповідальності місії, «наразі дуже далекі один від одного».

Однак поза тим досягнуто низку домовленостей. Зокрема, про суворе дотримання усіма сторонами режиму припинення вогню, готовність відвести від лінії зіткнення важке озброєння і почати розмінування території. Хоча про подібне домовлялися й раніше.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply