Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

У Німеччині обрали нового президента

Автор:

|

Лютий 12, 2017

|

Рубрика:

У Німеччині обрали нового президента

Зі значним відривом посаду глави держави у неділю, 12 лютого, виборов Франк-Вальтер Штайнмаєр, який переміг вже у першому турі. За його кандидатуру проголосував 931 делегат Федеральних зборів із 1239, 103 – утрималися. Висунули нового президента від партій правлячої коаліції – Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС). .

Звертаючись до делегатів, Франк-Вальтер Штайнмаєр здебільшого говорив про сучасну ситуацію у світі та демократію у Європі. Зокрема зазначив, що в сьогоднішній час надзвичайно важливо усвідомлювати різницю між фактами й міфами. А демократія разом із свободою є єдиним фундаментом Європи. Попри це, оцінюючи сучасний стан справ у світі, політик все резюмував класичною цитатою із «Гамлета» – розпався зв’язок часів. «Нам потрібна мужність, щоб сказати, що має бути, а що – ні», – підкреслив новий президент Німеччини.

Додамо, у великій політиці пан Штайнмаєр вже понад 20 років. А з 2013 року очолював міністерство іноземних справ ФРН. До цього часу президентом країни був 77-річний Йоахім Гаук.

Згідно із законодавством глава держави у Німеччині є здебільшого політично нейтральною фігурою. До його повноважень входить прийом іноземних послів, формальне подання в парламент кандидатури канцлера, розпуск парламенту (якщо главу уряду не затвердять протягом трьох раундів голосування або до нього втрачається довіра), звільнення чи призначення міністрів та федеральних працівників (за поданням канцлера), затвердження підписом законів та помилування ув’язнених.

Світлини: Getty Images/AFP/O.Andersen, iuic.info.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply