Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Матір Терезу проголосили святою

Автор:

|

Вересень 04, 2016

|

Рубрика:

Матір Терезу проголосили святою

02_0904-2

Ця католицька черниця прославилася на увесь світ організацією медичної допомоги індійським злидарям. І в неділю, 4 вересня, вона була введена до лику святих. Церемонію на площі Святого Петра в Римі очолив папа Франциск.

Мати Тереза ​​(справжнє ім’я Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 26 серпня 1910 року в католицькій албанській родині в Скоп’є, нині столиці колишньої югославської республіки Македонії, а тоді провінції Османської імперії. У 19 років виїхала до Ірландії і там вступила в чернечий орден «Ірландські сестри Лорето». У 1931 році прийняла постриг і взяла ім’я Тереза ​​на честь канонізованої в 1927 році черниці-кармелітки Терези з Лізьє, відомої своєю добротою і милосердям. Орден скерував її на служіння в Індію, де вона спочатку викладала в жіночій школі святої Марії в Дарджілінгу, а 10 вересня 1946 року одержала благословення від керівництва ордена допомагати хворим в Калькутті. У 1950 році мати Тереза ​​заснувала жіночу чернечу конгрегацію «Сестри Місіонерки Любові», в якій зараз перебуває 4500 її послідовниць. Вони допомагають бідним і хворим в більш ніж ста країнах незалежно від національності і віросповідання. Сестри працюють приблизно в 400 благодійних клініках, школах і притулках.

Мати Тереза ​​давно стала всесвітнім символом милосердя і в 1979 році удостоїлася Нобелівської премії миру. Померла у віці 87 років і була беатифікована (перший ступінь канонізації у католиків) папою Іваном-Павлом II в 2003 році. Ватикан визнав два випадки чудесних зцілень завдяки молитвам матері Терезі. У 2002 році жінка в Індії вилікувалася від пухлини в черевній порожнині, в 2008 році у бразильця зникла пухлина мозку. Папа Франциск раніше заявляв про намір завершити процедуру канонізації матері Терези протягом оголошеного Ватиканом Року милосердя, який збігає в листопаді 2016-го.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply