Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 23, 2019

У Нагірному Карабаху знову стріляють

Автор:

|

Лютий 25, 2017

|

Рубрика:

У Нагірному Карабаху знову стріляють

Про загострення ситуації на території невизнаної республіки 25 лютого водночас повідомили представники азербайджанської і вірменської сторін, а також самого Карабаху. Інформація про бойові дії доволі різниться – Азербайджан звинувачує Вірменію і навпаки.

За даними азербайджанських військових, вірменські силовики спробували зробити широкомасштабний наступ на позиції Азербайджану. Удар, як твердять, вдалося відбити. Зрештою після важких боїв втрати понесли обидві сторони конфлікту.

Вірменські речники, у свою чергу, запевняють – наступ не проводили. За їх словами, останніми днями Азербайджан загострює ситуацію на лінії розмежування та поширює явну дезінформацію. Країна попросила іншу сторону дотримуватися перемир’я.

У керівництві невизнаної Нагірно-Карабахської республіки думки дещо радикальніші. Місцева влада звинуватила війська Азербайджану у широкомасштабному наступі. Попри це, супротивника вдалося відкинути на попередні позиції, хоча й ціною втрат.

Зазначимо, конфлікт довкола Нагірного Карабаху триває ще з 1988 року. У часи СРСР Нагірно-Карабаська автономна область входила до складу Азербайджану. Коли в комуністичній імперії з’явилися перші ознаки розпаду, вірмени, що переважно населяють цю територію, вирішили вийти із Азербайджанської радянської республіки. Однак це не вдалося і спричинило затяжний конфлікт. Є чимало експертів, які вважають, що у його розпалюванні та підтримуванні напруженості на Кавказі зацікавлена Росія.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...