Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

У Москві затримано українського журналіста

Автор:

|

Жовтень 03, 2016

|

Рубрика:

У Москві затримано українського журналіста

02_1003-1

Українське національне агентство «Укрінформ» у понеділок, 3 жовтня, оприлюднило заяву про неправомірне затримання у Росії свого власного кореспондента у Франції Романа Сущенка. Він працює в агентстві з 2002 року і має бездоганну репутацію. Зараз перебуває у відпустці і приїхав до Москви з приватною метою. Затримали його ще у п’ятницю, 30 вересня, у день прибуття. Однак росіяни, всупереч загальноприйнятих норм, не повідомили про це ані родину, ані за місцем праці,  ані в посольство України. Роман він два дні не виходив на зв’язок і про цю брутальну провокацію стало відомо лише з російської преси, де містяться звинувачення у «шпигунстві».

Станом на ніч понеділка телефон Романа Сущенка увімкнутий на автовідповідач. Укрінформ і дружина журналіста звернулися по допомогу до відомого російського правозахисника й адвоката Марка Фейгіна, який невідкладно відбув до Москви, де вимагатиме зустрічі із своїм підзахисним. Є інформація, що його утримують у слідчому ізоляторі тюрми «Лефортово».

Укрінформ закликає журналістську спільноту стати на захист колеги. Відповідні звернення скеровано також до міжнародних правозахисних організацій, дипломатичних установ України та іноземних держав.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply