Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

У Москві вже нема української бібліотеки

Автор:

|

Квітень 21, 2018

|

Рубрика:

У Москві вже нема української бібліотеки

Агенція УНІАН у суботу, 21 квітня, оприлюднила повідомлення свого власного кореспондента з Росії про долю Бібліотеки української літератури у російській столиці. Фактично цей культурно-просвітницький заклад припинив діяльність ще рік тому. Частина фондів була відправлена ​​в Бібліотеку іноземної літератури, а частину просто, по-російськи, викинули.

Залишалася тільки вивіска. А тепер зняли і її, що є красномовним свідченням ганебного факту – українську бібліотеку у Москві знищено! Крім того, заблоковано її сайт. Останніх двох бібліотекарів звільнили 1 березня цього року.

Нагадаємо, що 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури у Москві провели обшук. Найімовірніше, при цьому підкинули націоналістичну літературу. 5 червня 2017 року Міщанський райсуд Москви засудив директора бібліотеки Наталію Шаріну до 4 років ув’язнення умовно. Її звинуватили в розповсюдженні екстремістської літератури, «яка закликає до ненависті і ворожнечі», а також у розтраті бюджетних коштів. Захист оскаржив вирок. У міжнародній правозахисній організації Amnesty International заявили, що Наталія Шаріна стала жертвою судового свавілля, а винесений вирок демонструє повне презирство російської судової системи до принципу верховенства права.

Світлина: як було і що бачимо тепер.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply