Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

У Китаї щезла мережа інформаторів ЦРУ

Автор:

|

Травень 21, 2017

|

Рубрика:

У Китаї щезла мережа інформаторів ЦРУ

Про це твердить 21 травня низка найбільш рейтингових інтернет-порталів. І усі вони посилаються на одне джерело – статтю у щоденній газеті New York Times. Її журналісти спілкувалися з чотирма колишніми працівниками Центрального розвідувального управління (ЦРУ). І дізналися, що за останні два роки у Китаї було вбито або ув’язнено від 18 до 20 інформаторів американської спецслужби. Отож, стався один з найбільших за кілька десятиліть провалів, що завдав значної шкоди розвідувальним операціям в цій країні.

Як розповіли співрозмовники редакції, потік інформації з апарату китайського уряду став вичерпуватися ще у 2010 році. Агенти почали зникати від початку 2011 року. Принаймні один з них був застрелений на очах своїх колег у дворі державного будівлі.

За однією з версій, китайській контррозвідці вдалося зламати систему комунікації ЦРУ. Не виключено, що мережу вдалося розкрита завдяки успішній роботі впровадженого у неї «крота». Розслідуванням цієї проблеми зайнялася група, до якої увійшли представники ФБР і ЦРУ. Кілька його ниток привели до колишнього оперативника ЦРУ, проте проти нього не вдалося зібрати достатньо доказів. Зараз він живе в одній з азіатських країн.

Однак фактично досі невідомо, що ж насправді трапилося. Світло на цю ситуацію могла б пролити сама американська спецслужба. Однак ЦРУ наразі офіційно не дає жодних коментарів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...