Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

У КНДР демонтували ядерний полігон Пунгері

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

У КНДР демонтували ядерний полігон Пунгері

У четвер, 24 травня, на ньому пролунало чотири вибухи. Але мали вони мирний характер. Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки здійснила на ядерному полігоні обіцяний демонтаж тунелів. Три з них були підірвані на очах у двох десятків спеціально запрошених журналістів. Вони й повідомили про цю подію.

Зокрема, кореспондент телеканалу Sky News Том Чешир розповів, що іноземці спостерігали за вибухами з гори на відстані 500 метрів від самого об’єкта. Ось як він описав те, що сталося: «Вони почали відлік – три, два, один… Був величезний вибух, пил посипався на нас, нас овіяла теплова хвиля. Було дуже гучно».

Втім, на місці демонтажу не було міжнародних експертів з ядерної зброї. 29 квітня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв президенту Південної Кореї Мун Чже Іну, що закриє ядерний полігон Пунгері в травні у присутності експертів з США.

Полігон Пунгері знаходиться у гірській місцевості на північному сході країни. Він вважається єдиним в світі чинним ядерним полігоном і основним елементом ядерної інфраструктури Північної Кореї. Всього з 2006 року тут було проведено шість ядерних випробувань. Останнє – у 2017 році. Вчені вважають, що полігон частково обрушився після цього випробування. І це не дозволяє продовжувати використовувати його за призначенням.

Світлина з супутника: ядерний полігон Пунгері.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply