Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

У Каталонії відмовилися від дочасних виборів

Автор:

|

Жовтень 26, 2017

|

Рубрика:

У Каталонії відмовилися від дочасних виборів

Про це заявив у четвер, 26 жовтня, у Барселоні очільник адміністрації автономної області Карлес Пучдемон. Окрім того, він звинуватив уряд Іспанії в тому, що той перешкоджає досягненню угоди з Каталонією.

Очікувалося, що цього дня каталонський лідер виступить з офіційною заявою. Іспанська газета La Vanguardia навіть твердила, що він збирався оголосити про розпуск регіонального парламенту і проведення нових виборів до кінця року. Натомість пролунало протилежне. І це ще більше поглибить кризу.

21 жовтня уряд Іспанії прийняв рішення застосувати 155-ту статтю конституції, яка передбачає тимчасове скасування автономного статусу Каталонії, розпуск регіональної адміністрації та парламенту. Ці заходи завтра, 27 жовтня, розгляне верхня палата парламенту Іспанії – Сенат.

10 жовтня депутати парламенту Каталонії, керуючись підсумками проведеного у регіоні референдуму, прийняли документ про незалежність республіки. Карлес Пучдемон підписав її, однак невдовзі заявив, що йдеться про «символічне» проголошення незалежності, а документ є декларацією про наміри.

Світлина Reuters: Карлес Пучдемон.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply