Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

У Каталонії не спадає прагнення до незалежності

Автор:

|

Вересень 11, 2018

|

Рубрика:

У Каталонії не спадає прагнення до незалежності

Це красномовно засвідчила масова акція, що відбулася у вівторок, 11 вересня, у Барселоні. За оцінками, що їх наводять ЗМІ, у ході містом та мітингах взяли участь близько мільйона каталонців. Політична активність в регіоні залишається на рівні минулого року.

Акція відбулася у Національний день Каталонії. Його відзначають щорічно 11 вересня в пам’ять про драматичну сторінку історії війни за іспанську спадщину у вісімнадцятому столітті. У цей день в 1714 році місто було захоплене іспанськими і французькими військами, після чого Каталонія на 266 років втратила автономію.

Мітингувальники вимагали надати Каталонії незалежність від Іспанії, а також припинити кримінальне переслідування високопоставлених каталонських політиків, звинувачених Мадридом в сепаратизмі. Очільник каталонського уряду Жоакім Торра назвав сьогоднішні події початком нової «мобілізації мас». Наступний виступ прихильників незалежності заплановано на 1 жовтня – у першу річницю референдуму 2017 року, під час якого більшість жителів регіону висловилися за незалежність. Мадрид тоді оголосив референдум незаконним.

За даними соціологічного опитування, проведеного в червні 2018 року, 46,7 відсотка каталонців виступають за незалежність, а 44,9 відсотка – проти.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply