Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

У Каннах побачили війну на Донбасі

Автор:

|

Травень 23, 2017

|

Рубрика:

У Каннах побачили війну на Донбасі

У позаконкурсній програмі Каннського кінофестивалю «Двотижневик режисерів», відбулася прем’єра нової картини литовського режисера Шарунас Бартаса «Іній». Велика частина фільму знята в Україні, експедиція тривала три місяці. Іноді знімати вдавалося в 200-300-х метрах від лінії фронту, одного разу знімальна група навіть потрапила під обстріл.

Головні герої фільму – молода пара Рокас і Інга, яка погодилася відвезти мікроавтобус з гуманітрно допомогою української армії з Вільнюса до Києва. Вони не дуже добре собі уявляють, що відбуваються в Україні. Прибувши вони виявляють, що волонтерський пункт переїхав, але якась загадкова сила їх тягне далі. Вони відправляються в бік Донецька, все більше і більше наближаючись до фронту.

Шарунас Бартас так пояснює задум нової роботи: «Я давно зрозумів, що можу знімати фільми тільки про те, що знаю до найдрібніших подробиць – те, що я пережив. «Іній» – це фільм про війну, про боротьбу за незалежність».

Шарунас Бартас – провідний сучасний литовський режисер. У 1989 році він створив першу в країні незалежну кіностудію Studija Kinema. «Іній» (спільне виробництво України, Литви, Франції, Польщі) – його дев’ята ігрова картина.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply