Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

У Гонконгу знову заворушення

Автор:

|

Листопад 06, 2016

|

Рубрика:

У Гонконгу знову заворушення

1106___06-2

Активісти цього особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки (КНР) незадоволені постійними спробами Пекіну контролювати регіон. 6 листопада приводом акції протесту стали спроби КНР не допустити двох опозиційних депутатів до роботи. Усе завершилося сутичками з поліцією. Було застосовано навіть сльозогінний газ.

Погляди обох опозиціонерів, Баггіо Ліюня та Яо Вань Чіня, не збігаються з офіційною політикою Китаю. Депутати є представниками руху Youngspiration та публічно сподіваються на здобуття незалежності Гонконгу від КНР. Через це материковий Китай бачить в обох політиках серйозну загрозу безпеки та суверенітету держави. Зазначимо, ці депутати також були організаторами студентських протестів у Гонконгу в 2014 році. А нещодавно декілька десятків провладних посадовців законодавчого зібрання в провінції завадили їм скласти присягу. Депутати просто покинули засідання, що не дозволило дібрати кворум.

Нагадаємо, Парасолькову революцію 2014 року у Гонконгу спричинили плани Китаю фільтрувати кандидатів до виборів у провінції, які мали відбутися у 2017 році. Тоді першими вийшли на протест студенти.

Світлини: Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply