Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Тисяча затриманих у Росії. Свято вдалося?

Автор:

|

Червень 12, 2017

|

Рубрика:

Тисяча затриманих у Росії. Свято вдалося?

День Росії відзначається 12 червня, у дату прийняття Декларації про державний суверенітет Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки (РРФСР) 1990 року. Формально вважається основним державним святом в країні. А цього року воно стало днем масових протестів.

Понад 1000 осіб затримано на протестних акціях «Вимагаємо відповідей», які 12 червня відбулися по усій Росії. Найбільш масовими вони виявилися у Москві і Петербурзі, де організатори відмовилися погоджуватися на запропоновані владою майданчика. У Москві акція повинна була відбутися на проспекті Сахарова. Однак опозиціонер Олексій Навальний у своєму блозі закликав прихильників вийти на Тверську вулицю. Влада Москви застерегла опозиціонерів від поїздки на Тверську. А сам Олексій Навальний був затриманий ще до початку акції у власному під’їзді. Йому загрожує до 30 діб адміністративного арешту.

За оцінкою влади, всього в протестах на Тверській площі взяли участь близько п’яти тисяч осіб. Поліція почала жорстко затримувати протестувальників, в першу чергу, тих, що вигукували гасла. В тому числі й неповнолітніх. Деякі намагалися чинити опір. Присутні викрикували гасла «Путін злодій», «Росія буде вільною» і «Вимагаємо відповіді».

Поміж затриманих немало відомих осіб. Поміж них – політик Ілля Яшин, координатор «Відкритої Росії» Марія Баронова, актор Олександр Паль.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply