Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Тривожна соціологія для влади в Україні

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

Тривожна соціологія для влади в Україні

У четвер, 26 квітня, оприлюднені результати чергового опитування соціологічної компанії «Соціс». У респондентів цікавилися, за кого б вони проголосували, якби вибори відбулися у найближчу неділю. Дослідження проводилося з 19 по 25 квітня, висновки зроблено на основі трьох тисяч заповнених анкет.

Президентський рейтинг очолює лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, яку зараз підтримує 8,9% опитаних. Чинний глава держави Петро Порошенко відстав на цілий відсоток, отримавши 7,9%. Одразу за ним з показником 7,7% розташувався Анатолій Гриценко, який очолює партію «Громадянська позиція». Четверте місце у співака Святослава Вакарчука (6,9%). Він випередив голову парламентської фракції «Опозиційного блоку» Юрія Бойка, якого хотіли б бачити президентом 6,5%. Інші згадані в анкетах претенденти набрали менше п’яти відсотків.

А що стосується партійних уподобань виборців, то тут ситуація ще більш тривожна для нинішньої української влади. За підсумками опитування до Верховної Ради проходять сім партій (на минулих виборах прохідний бар’єр здолали шість партій). Тут теж найбільше симпатиків має Юлія Тимошенко. За очолювану нею «Батьківщину»  готові проголосувати 10,7% опитаних. Далі йдуть «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (8,3%) і «Слуга Народу» артиста і шоумена Володимира Зеленського (7,8%). І аж на четвертому місці опиняється Юлок Петра Порошенка «Солідарність»  – 7,7%. За «Опозиційний блок» Юрія Бойка готові віддати голоси 7,1% опитаних, партія «За Життя» бізнесмена Вадима Рабиновича отримала 5,3%, а Радикальна партія Олега Ляшка – 5,0%.

Якщо б так проголосувати на реальних виборах, то Україна отримала б принципово інший парламент. Адже тоді за його бортом опинилася б «Самопоміч» львівського мера Андрія Садового, яка у цьому опитуванні має лише 3,7% підтримки, та «Народний фронт» Арсенія Яценюка, у якого скромні 0,6%.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply