Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Три роки ув’язнення для подруги екс-президентки

Автор:

|

Червень 23, 2017

|

Рубрика:

Три роки ув’язнення для подруги екс-президентки

Про такий вирок у п’ятницю, 23 червня, повідомило південнокорейське агентство Yonhap. Суд Центрального округу Сеула визнав винною Чхве Сун Сіль – багаторічну подругу і радника колишньої глави Південної Кореї Пак Кин Хє. З ними обома пов’язаний корупційний скандал, що вже призвів до імпічменту президента, проти якої також висунуті звинувачення.

Прокурори вимагали для Чхве Сун Сіль семи років позбавлення волі за використання зв’язків з Пак Кин Хє для того, щоб влаштувати в університет свою дочку Чон Ю Ра. Також, за даними слідства, вона чинила тиск на керівництво університету з тим, щоб Чон ставили оцінки за роботи, які вона ніколи не робила, і зараховували іспити, які вона не складала. Чхве Сун Сіль також звинувачується у тому, що вона брала хабарі від великих компаній. За цим звинуваченням суд ще не прийняв рішення.

Скандал навколо Пак Кин Хє і Чхве Сун Сіль розгорівся після того, як журналісти одного з кабельних каналів знайшли в сміттєвому баку готелю планшет з секретними документами, серед яких були тексти промов президента Південної Кореї. Країною прокотилася хвиля протестів, учасники яких вимагали відставки президента. Демонстранти заявляли, що вона «немає навіть базових якостей для управління країною». Торік у грудні за імпічмент Пак Кин Хє проголосував південнокорейський парламент. А у березні цього року Конституційний суд Південної Кореї підтримав імпічмент. 31 березня екс-президентка була заарештована і поміщена в слідчий ізолятор. Пак Кин Хє підозрюють у хабарництві, зловживанні владою і здійсненні незаконного тиску.

Світлина Reuters.

About Author

news

  • Одессит

    Марине Порошенко на заметку:-)