Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

То хто ж винен у Смоленській катастрофі?

Автор:

|

Вересень 15, 2016

|

Рубрика:

То хто ж винен у Смоленській катастрофі?

06_0915-1

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич 15 вересня на прес-конференції заявив про намір розсекретити і подати суспільству матеріали, що стосуються цієї трагедії. Нагадаємо, що 10 квітня 2010 року під російським містом Смоленськом розбився польський урядовий літак Ту-154. Загинули всі 96 осіб, що перебували на борту, в тому числі президент республіки Лех Качинський і його дружина, а також значне число польських високопосадовців. Усі вони входили до делегації, що прямувала на траурні заходи в Катинь. Остаточний звіт Міждержавного авіаційного комітету, оприлюднений 2011 року, назвав причиною аварії рішення екіпажу не йти на запасний аеродром.

Польська урядова комісія, зі свого боку, дійшла висновку, що «причиною події було зниження нижче мінімальної висоти при надмірній швидкості в метеоумовах, що не дозволяють здійснювати візуальний контакт із землею, а також запізнілий початок процедури відходу на друге коло». Втім, розслідування обставин трагедії тривало й після цього.

Буквально днями стало відомо про принципово нові матеріали у справі, знатні відчутно змінити першу версію. У підсумку може виявитися, що значна частка вини лежить і на російській стороні. Заява очільника польського оборонного відомства, безперечно, схвилювала громадську думку не лише у Польщі. Адже йдеться про документи, які необхідні для відтворення об’єктивного перебігу подій.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply