Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Тест на сумісність Євробачення і Єрусалиму

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

Тест на сумісність Євробачення і Єрусалиму

Ізраїльська газета «Хааретц» у четвер, 7 червня, з посиланням на свої джерела пише, що організатори популярного пісенного конкурсу відмовляються проводити його у Єрусалимі. Названо і мотивацію – у Європейській мовній спілці побоюються, що змагання на спірній території набуде політичного забарвлення.

Як відомо, палестинці прагнуть, щоб Східний Єрусалим став столицею їхньої майбутньої держави. Натомість Ізраїль вважає Єрусалим своєю неподільною столицею. Євросоюз неодноразово наголошував, що рішення конфлікту між ізраїльтянами і палестинцями передбачає створення двох держав з Єрусалимом в якості столиці обох країн.

14 травня в Єрусалимі відкрилося посольство Сполучених Штатів Америки. А це означає, що Вашингтон визнав це місто столицею Ізраїлю. Рішенням адміністрації президента Дональда Трампа були обурені як самі палестинці, так і лідери багатьох країн світу.

Право проводити Євробачення-2019 на своїй території Ізраїль отримав після перемоги у травні в Лісабоні своєї представниці – співачки Нетти Барзілай. Майже відразу після оголошення результатів прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що наступний конкурс Євробачення відбудеться в Єрусалимі.

Світлина: Нетта Барзілай.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply