Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Територіальні претензії в Егейському морі

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Територіальні претензії в Егейському морі

Про них оголосив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час державного візиту до Греції у четвер, 7 грудня. Окрім того, турецький лідер, розкритикував ставлення грецької влади до представників турецької меншини і звинуватив Євросоюз у затягуванні реалізації договору про біженців.

«Повітряні і морські кордони можна було б поліпшити», цитує сайт «Deutsche Welle» слова турецького президента. Ще до від’їзду в Афіни він поставив під сумнів Лозанський договір від 1923 року. За цим документом Греція отримала майже всі острови в Егейському морі біля узбережжя Туреччини. З тих пір між обома державами не припиняються суперечки про точність прокладеного кордону.

Уряд в Афінах роздратовано відреагував на претензії Реджепа Ердогана, наголосивши, що його візит повинен сприяти «побудові мостів, а не стін». Президент Греції Прокопіс Павлопулос виключив можливість перегляду Лозанського договору, заявивши під час перемовин: «Для нас цей договір не є предметом торгу. Він не вимагає ні перегляду, ні оновлення».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply