Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Сутички у місті трьох релігій

Автор:

|

Грудень 08, 2017

|

Рубрика:

Сутички у місті трьох релігій

Рішення адміністрації Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю призвело до зіткнень між розгніваними цим кроком палестинцями та ізраїльськими силами безпеки.

8 грудня обурені палестинці оголосили «днем гніву». У виступах беруть участь сотні осіб. В Єрусалимі акції почалися після п’ятничної молитви в мечеті Аль-Акса. Натовп людей рушив вулицями Старого міста, скандуючи «Єрусалим – наш!». Між протестувальниками та поліцією сталися сутички. У Віфлеємі військові застосували сльозогінний газ. В результаті зіткнень постраждало кілька десятків людей. Сайт ВВС повідомляє про одного загиблого жителя Палестинської автономії. Джерела в палестинських медичних колах повідомляють приблизно про дві сотні постраждалих активістів.

Рішення Дональда Трампа про перенесення в Єрусалим американського посольства і про визнання міста столицею Ізраїлю посилило напруженість на Близькому Сході. Відхід від політики, якої США дотримувалися останні десятиліття, був з радістю сприйнятий Ізраїлем, однак викликав різкий осуд в арабському світі й інших мусульманських країнах.

Західні союзники США також несхвально сприйняли крок американського лідера, який поклав край політиці нейтралітету Вашингтона щодо статусу священного для трьох світових релігій міста.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply