Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 28, 2020

Сутичка у Львові через особу Степана Тудора

Автор:

|

Травень 09, 2016

|

Рубрика:

Сутичка у Львові через особу Степана Тудора

MICT_n__16-05-09__04_Тудор

Фактично це останній в місті пам’ятник, споруджений у часи СРСР. І його могло вже не бути, якби не втрутилася поліція. Група радикально налаштованих осіб у масках намагалася знести цей малопомітний пам’ятник у тихому кутку центральної частини Львова. Свої дії вони мотивували тим, що виконують вимоги закону про декомунізацію. Однак спроба не вдалася, бо прибув чималий загін поліції і відтіснив активістів у під’їзд сусіднього будинку. Під час сутички постраждало кілька осіб.

Радикали дали обіцянку звалити пам’ятник в інший день. А представник міської влади повідомив, що «постать Тудора напряму під закон про декомунізацію не потрапляє». Це доволі розмите «напряму» (а не на пряму потрапляє?) змушує поцікавитися у довідковій літературі, про кого ж йдеться. Отож, Степан Тудор –  письменник, галицький політик лівого спрямування, доктор філософії, представник Львівсько-Варшавської філософської школи. У часи між двома світовими війнами співпрацював з марксистськими періодичними виданнями, зазнавав переслідувань польської влади. Загинув 22 червня 1941 року від скинутої на Львів з німецького літака бомби. Таки комуніст!

About Author

news

  • Миколай Третяк

    Наскільки відомо, що той Тудор разом з товаришами по партії в той час відносили в НКВД списки людей, яких треба було “зачистити” перед переможною втечею совітів, але німецька бомба завадила їм це зробити.