Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Суд відхилив російське «бери або плати»

Автор:

|

Грудень 22, 2017

|

Рубрика:

Суд відхилив російське «бери або плати»

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» 22 грудня оголосила через мережу Twitter про свою перемогу над «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі. Суд цілковито відхилив вимоги російського постачальника за статтею «бери або плати», а відтак звільнив українську сторону від сплати $ 56 мільярдів за 2009-2017 роки.

Також «Нафтогазові» вдалося відстояти вимогу щодо скорочення майбутніх обов’язкових річних обсягів поставок у понад 10 разів. Тобто, відповідно до потреб імпорту.

І врешті арбітраж знизив ціну російського газу для України у ІІ кварталі 2014 року на 27,4% – до 352 доларів за тисячу кубічних метрів. «Газпром» вимагав за цей час платити по 485 доларів. Завдяки перегляду контрактної ціни, зазначають у «Нафтогазі», вдалося зекономити 1,8 мільярди доларів.

«Нафтогаз» судиться із «Газпромом» у Стокгольмському арбітражному суді із 2014 року за двома контрактами: на транзит російського газу в країни Євросоюзу та на купівлю російського газу Україною.

31 травня Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу української компанії про перегляд ціни за укладеним у 2009 році контрактом, а також повністю скасував заборону з боку «Газпрому» на реекспорт газу. Однак сторони так і не дійшли згоди стосовно імплементації цього рішення, тому процес довелося продовжити.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply