Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 19, 2020

Стартував фестиваль «Станіславська Мармуляда»

Автор:

|

Жовтень 15, 2016

|

Рубрика:

Стартував фестиваль «Станіславська Мармуляда»

1015___08-1

Для тих, хто не знає, про що йдеться, пояснимо. Мармулядою на Галичині називають густий джем або повидло з полуниці, слив, яблук, груш… Врешті, навіть з апельсинів, хоча вони тут і не ростуть. Однак, свято для ласунів влаштували не лише з приводу одного продукту. Це фестиваль солодощів, на якому багато смачного і хмільного. Він відкрився 15 жовтня і триватиме впродовж вихідних. У центрі Івано-Франківська, біля Ратуші, готують мармуляду, щоб частувати гостей. Оскільки такий фестиваль проводять вдруге, то вже знають – гостей буде багато. Тому заготували півтонни яблук і смажать їх у 300-літровому казані.

Цей фестиваль є ще й мандрівкою в історію міста. За легендою, у 1868 році на вулиці Липовій смажила господиня сливову мармуляду. Але відволіклася на балачки і перестала пильнувати вогонь. Закінчилося усе грандіозною пожежею у середмісті. Тоді згоріла четверта частина всіх будинків у Станіславові. Таку назву тоді мало місто, що стало Івано-Франківськом п’ятдесят з лишком літ тому.

«Станиславівська мармуляда» є водночас і виставкою-ярмарком. Свою продукцію презентували місцеві виноградарі, пасічники, медовари.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply