Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Стан демократії в Україні викликає занепокоєння

Автор:

|

Квітень 11, 2018

|

Рубрика:

Стан демократії в Україні викликає занепокоєння

Міжнародна неурядова організація «Дім Свободи» (Freedom House) у середу, 11 квітня, оприлюднила доповідь «під назвою «Країни у перехідному періоді 2018. Протистояння нелібералізму». У тексті наголошено, що у 2018 році стався найбільший спад показників демократичних процесів за всю 23-річну історію досліджень, що здійснювалися у країнах в перехідному періоді. У 19 із 29 держав, проаналізованих у доповіді, рівень розвитку демократії знизився. З цього приводу президент Freedom House Майкл Абрамовітц констатував: «Політика неліберальної демократії стає новою нормою в Європі».

Неліберальними демократіями називають устрої, у яких влада, здобута на легальних виборах, зберігає видимість демократії, але систематично розмонтовує систему стримувань і противаг. Це пояснення ми навели тому, що такий процес властивий нині Україні. Автори доповіді зазначають, що вперше з часу революції 2014 року, у нашій державі зареєстровано спад показників демократичних процесів. На тлі російської агресії чимало українських політиків апелюють до почуття патріотизму, щоб нападати на неурядові організації та журналістів, звинувачуючи їх у підриві сфери оборони країни. Відтак легітимні голоси намагаються не допустити до публічних дебатів тільки тому, що вони критикують уряд.

Директор проекту «Країни в перехідному періоді» Нейт Шенкан зауважив, що віконце можливостей для України не закрилося, але воно звузилося. Бо хоча реформи у справі децентралізації тривають, інші ключові пріоритети, в тому числі боротьба з корупцією, зайшли у глухий кут.

Доповідь «Країни в перехідному періоді» охоплює 29 посткомуністичних країн і оприлюднюється щороку, починаючи з 1995-го.

Світлина: президент Freedom House Майкл Абрамовітц.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply