Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 21, 2020

Спроба заколоту як помста за вступ до НАТО?

Автор:

|

Жовтень 29, 2016

|

Рубрика:

Спроба заколоту як помста за вступ до НАТО?

1029___04-2

Однією з основних тем для політичних оглядачів у суботу, 29 жовтня, стало відвернення загрози штурму Чорногорського парламенту. Адже є всі підстави підозрювати, що фігури у цій підступній грі переставляла рука Москви.

Втім, щоб повною мірою збагнути логіку інциденту, потрібно глянути, що ж йому передувало. 19 травня цього року в Брюсселі підписано протокол про приєднання Чорногорії до НАТО. Залишилося лише дочекатися, поки його ратифікують усі 28 країн-членів Альянсу. «Міст», повідомляючи про цей факт, звертав тоді увагу на дуже хворобливу реакцію Москви. А 16 жовтня у Чорногорії відбулися парламентські вибори. Прем’єр-міністр Міло Джуканович (а саме він від імені своєї держави підписував протокол про вступ до НАТО) заявив напередодні голосування, що від його результатів залежить, ким стане Чорногорія – членом Євросоюзу чи російською колонією. Вибори завершилися перемогою правлячої Демократичної партії соціалістів. Вона дотримується прозахідного курсу, і її лідером є Міло Джуканович.

А вчора Інтернет портали повідомили, що Сербія депортувала кількох громадян Російської Федерації за участь в підготовці терористичних акцій у Чорногорії. Сербський прем’єр Олександр Вучич підтвердив інформацію про арешт групи осіб, які готували захоплення Скупщини Чорногорії і мали намір стріляти в учасників мітингу опозиції з метою спровокувати хаос і подальший штурм парламенту. Є незаперечні докази, що певні особи за допомогою найсучаснішого обладнання стежили буквально за кожним кроком прем’єра Чорногорії Міло Джукановича та інформували про це інших людей. А ще у цих груп виявлено ​​однострої, схожі на ті, що їх носять чорногорські спецпризначенці. Терористи повинні були переодягнутися при захопленні парламенту і таким чином створити ілюзію, начебто у нападі на опозиційні сили країни винна влада Чорногорії. Вочевидь це й була відповідь Москви, на яку чулися натяки одразу після 19 травня. На щастя, підступні плани здійснити не вдалося.

На світлині: Міло Джуканович.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply