Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Соціологи пророчать проблеми Ангелі Меркель

Автор:

|

Травень 31, 2016

|

Рубрика:

Соціологи пророчать проблеми Ангелі Меркель

Бундес

У вівторок, 31 травня, німецька газета Bild ознайомила читачів з підсумками опитування громадської думки, проведення якого сама ж і замовила авторитетному соціологічному інституту INSA.

Результати виявилися доволі тривожними для правлячої у ФРН коаліції у складі блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН). Рейтинг парламентської більшості, на підтримку якої опирається канцлер Ангела Меркель, впав до рекордно низького рівня. За увесь час існування цього політичного альянсу, показник популярності вперше опустився нижче позначки у 50 відсотків. Отож, якби вибори відбулися найближчої неділі, то рідна партія канцлерки ХДС та її баварська партнерка ХСС отримали б лише 30%, а СДПН і того менше –  19 відсотків голосів. Такого низького рейтингу правлячі нині партії ще не мали.

Але ще більш тривожним дзвінком стало те, що третьою виявилася правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини», яка лише на 4 відсотки відстає від соціал-демократів.  Її рейтинг на рівні 15 відсотків свідчить, що політичні сили цього кшталту перебирають все більше симпатій виборців у низці країн Європи. Чи не стала тут прикладом для німців близька їм ментально сусідня Австрія, де правий популіст мінімально поступився у другому турі президентських виборів? Аналогії на видно. Бо новим лідером австрійців став представник зелених. А за цим опитуванням їх німецькі однопартійці отримали б на виборах 13%. Дещо здали позиції ліві –  9,5 відсотків голосів. А вільні демократи набрали б 8 відсотків, що знову гарантувало б їм місце у Бундестазі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply