Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Сьогодні в Україні День пам’яті і примирення

Автор:

|

Травень 08, 2017

|

Рубрика:

Сьогодні в Україні День пам’яті і примирення

Його у нашій державі віднедавна відзначають 8 травня. Саме цього дня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» збройних сил Нацистської Німеччини.

Дні пам’яті та примирення у 2004 році проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. Вони відзначаються 8 та 9 травня і присвячені пам’яті понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям всесвітнього масштабу. В резолюції державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам запропоновано відзначати один чи обидва ці дні (8 і 9 травня) як день пам’яті усіх жертв Другої світової війни. Асамблея також наголосила тоді, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй.

В Україні офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом вперше відбувалися впродовж двох днів (8 й 9 травня) у 2014 році. Саме тоді в українській спільноті набула поширення думка, що вшанування загиблих варто розпочинати саме 8 травня – разом з переважною більшістю держав світу. А День пам’яті та примирення встановлено Указом Президента України Петра Порошенка «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року.

Цього року урочистості відбуватимуться за посилених заходів безпеки. Міністерство внутрішніх справ попередило про можливі провокації, особливо на південному сході країни. Усім, хто хоче взяти участь в масових акціях, правоохоронці нагадують про заборону символіки тоталітарних режимів. Також наголошують, що антиукраїнські гасла або ж заяви отримуватимуть жорстке реагування.

І ще одлн аспект. На «Євробаченні-2017» акредитовано близько семи десятків російських журналістів. І це при тому, що представництва Росії цього разу на конкурсі нема. Тому не виключено, що ця чисельна піар-команда зорієнтована на можливі провокації впродовж 8 і 9 травня, щоб надати їм максимального пропагандистського розголосу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply