Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Смоленська катастрофа: градус скандалу знижено

Автор:

|

Травень 31, 2017

|

Рубрика:

Смоленська катастрофа: градус скандалу знижено

Два дні тому з приводу трагічних подій 10 квітня 2010 року під Смоленськом надійшла сенсаційна новина – у труні генерала Броніслава Квятковського, який був того дня у польському президентському літаку, виявлено фрагменти решток семи інших людей.

Втім, при цьому з’явилися ознаки намірів перевести справу в політичну площину. Депутат польського сейму від правлячої партії «Закон і справедливість» Яцек Сасін заявив: «Це підтверджує недбалість уряду Дональда Туска. Як можна могло допустити, щоб тіла, які привозили з Смоленська, ховали просто так, без обстеження, без розтину, без ідентифікації?» Як відомо, делегація Польщі була цього року єдиною, що заперечувала проти переобрання поляка Дональда Туска на посаду президента Європейської Ради. Окрім того він належить до опозиційної «Громадянської платформи», що є основним суперником чинної польської влади.

Сьогодні, 31 травня, у прокуратурі дала свідчення член тієї ж партії і колишній прем’єр-міністр Польщі Ева Копач, яка замінила на цій посаді Дональда Туска. Її викликали на допит як свідка у справі «про порушення обов’язків державних посадових осіб і перешкоджання розслідуванню кримінальної справи, поміж іншого, шляхом відмови здійснити розтин тіл жертв Смоленської катастрофи».

Наразі невідомо, що вдалося з’ясувати прокурорам, але журналісти почули аргумент, який знизив градус скандалу в недавньому сенсаційному відкритті. Ева Копач при підході до преси виглядала спокійною та впевненою і заявила, що проведення розтину не перебувало у її компетенції: «Я не знаю країни, в якій рішення про розтин приймав би державний чиновник, а не прокурор. Рішення про розтин, так само як і про ексгумацію, повинні приймати прокурори, а не політики».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...