Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Слово Дональда Трампа, що випурхнуло телефоном

Автор:

|

Травень 01, 2017

|

Рубрика:

Слово Дональда Трампа, що випурхнуло телефоном

 

Йдеться про його учорашню розмову з президентом Філіппін Родріго Дутерте, якого американський лідер ще й запросив прибути з візитом до Вашингтона. Як пише 1 травня сайт «Радіо Свобода» це «застало зненацька і Державний департамент, і помічників Трампа з апарату Білого дому». На думку газети New York Times, філіппінський лідер має в американців репутацію автократа, який відкрито дозволяє у своїй країні фізичну розправу над громадянами, запідозреними в продажу або споживання наркотиків чи у зв’язках з ісламськими фундаменталістами.

«Підтримуючи люті методи боротьби з наркотиками, які застосовує Дутерте, Трамп, по суті, стає моральним співучасником майбутніх вбивств», – жорстко заявила правозахисна організація Human Rights Watch.

У середовищі працівників американської адміністрації виникли навіть сумніви, чи варто президентові США брати участь у назначеному на листопад саміті Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). А він відбудеться у Манілі – столиці Філліпін. Отож чуються навіть пропозиції не їхати туди. І саме на знак протесту проти політики Родріго Дутерте! Але тоді виникає інше запитання – а як після цього виглядатиме сам Дональд Трамп. Спершу телефонує. приязно розмовляє, запрошує в гості, а потім демонстративно ігнорує саміт!

Втім, слово, хай і через телефон, але вже вилетіло. Як тепер стало відомо, у минулі вихідні Білий дім організував серію телефонних розмов президента США з керівниками країн Південно-Східної Азії. Цей політичний жест  мав на меті продемонструвати союзникам Сполучених Штатів, що Вашингтон аж ніяк не забуває про їхні інтереси, приділяючи значної  уваги налагоджуванню контактів з Китаєм. Зокрема, учора Дональд Трамп спілкувався з прем’єр-міністрами Сінгапуру і Таїланду. Обох їх запросив приїхати до США. За цією ж схемою переговорив і з Родріго Дутерте. То хто ж тоді тут винен?

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply