Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Скільки у Білорусі українських біженців?

Автор:

|

Вересень 27, 2016

|

Рубрика:

Скільки у Білорусі українських біженців?

10_0926-1

26 вересня на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь оприлюднена стенограма інтерв’ю очільника відомства Володимира Макея, яке він дав Радіо ООН. Ми б не звернули на це увагу, якби у тексті не було фрагменту про Україну.

Кореспондент в одному із запитань констатував, що Білорусь взяла на себе велику відповідальність за облаштування людей з України. Відповідаючи, Володимир Макей спершу назвав основною причиною виникнення проблеми біженців збройні конфлікти. А потім заявив, що у Білорусі є понад 160 тисяч біженців з України. І пояснив: «Зараз число не зростає, зупинилося. Але ми змушені були свого часу вживати екстрених рішень, які повинні були привести до того, щоб ці люди не почували себе мовби опинилися у якійсь біді. Указом Президента були надані спеціальні преференції для цих осіб, пов’язані з отриманням роботи, житла, з доступом до освіти і т.д. Фактично, ми створили для них такі ж права, як і для білорусів».

Якщо відверто, то названа цифра вражає масштабністю. Очевидно, українська влада повинна або аргументовано спростувати цю інформацію, або пояснити, чому офіційні засоби масової інформації не висвітлюють настільки болісної теми. Адже в громадській думці побутує переконання, що Україна самотужки опікується долею тих, хто змушений був покинути рідні домівки через війну. Запроваджено навіть термін – внутрішні переселенці. А виявляється, що вони бувають і зовнішні…

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply