Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Шотландія не блефує з новим референдумом

Автор:

|

Жовтень 24, 2016

|

Рубрика:

Шотландія не блефує з новим референдумом

1024___05-1

У понеділок, 24 жовтня, після першого за два роки спільного засідання глав і членів урядів Великої Британії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії шотландський перший міністр Нікола Фергюсон Стерджен сказала, що почула від уряду Сполученого Королівства «лише теплі слова і поки що більше нічого». А головне – додала, що всупереч численним припущенням вона не блефує щодо другого референдуму про незалежність Шотландії.

Нагадаємо, що після червневого голосування про членство Британії в Європейському Союзі (ЄС) , відомого як «Brexit», склалася далеко не однозначна ситуація. Більшість мешканців Шотландії висловилася за те, щоб залишитися в ЄС, у той час загалом по усій державі перемогли прихильники виходу. Практично одразу після оголошення цих підсумків виникла ідея: Шотландія  залишається в ЄС, вийшовши із Сполученого Королівства. Правда, у цій британській автономії порівняно недавно вже проводили референдум щодо незалежності, однак ті, що її прагнули, виявилися у меншості. Але зараз обставини змінилися. І минулого тижня уряд Нікола Стерджен опублікував для попереднього обговорення проект закону про новий референдум.

І ось 24 жовтня перший міністр Шотландії, а за сумісництвом лідер Шотландської національної партії, заявила: «Я не збираюся дивитися, склавши руки, як Шотландію зіштовхують у прірву «жорсткого брексіту». Воля Шотландії, яка проголосувала за те, щоб залишитися в ЄС, повинна бути врахована».

На світлині: перший міністр Шотландії Нікола Стерджен.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply