Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 16, 2019

Що не сподобалося потужному грантодавцю?

Автор:

|

Березень 28, 2017

|

Рубрика:

Що не сподобалося потужному грантодавцю?

Як стало відомо 28 березня, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) перестало співпрацювати із Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) України. Таку інформацію оприлюднив заступник міністра юстиції та член НАЗК Руслан Рябошапка у мережі Facebook.

Він припустив, що погіршення відносин сталося через скандальні правки до закону «Про протидію корупції», що стосуються електронного декларування. «Новий закон в дії. USAID зупинив співпрацю з НАЗК», – написав пан Рябошапка на своїй сторінці у соцмережі. Хоч наразі цю інформацію з інших джерел не підтвердили, зокрема – і в USAID.

Нагадаємо, 27 березня Петро Порошенко підписав зміни до вищезгаданого закону, мотивуючи це необхідністю врахувати інтереси військовослужбовців, які не мали б подавати електронні декларації.

Водночас правки до закону зобов’язують представників громадських об’єднань, які займаються антикорупційною діяльністю, та їх контрагентів подавати ці документи.

На думку противників цього рішення, серед яких «Transparency International», представники Великої Британії, США, Канади та офіційний Брюссель, воно залякуватиме та ускладнюватиме боротьбу із корупцією в Україні.

У свою чергу Петро Порошенко запропонував створити робочу групу, яке внесе правки до суперечливого закону. Ці пропозиції Президент подасть у парламент як невідкладні.

USAID працює в Україні з 1992 року, надаючи допомогу в таких сферах як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я, соціальний сектор.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...