Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Ще одна блокада: після Донбасу – Інтернет

Автор:

|

Травень 16, 2017

|

Рубрика:

Ще одна блокада: після Донбасу – Інтернет

У вівторок, 16 травня, практично усі електроні ЗМІ обговорюють указ про нові санкції проти Росії, оприлюднений на офіційному сайті Президент України. Не пригадується, щоб ще якийсь державного значення документ викликав таку реакцію, як цей. По-перше, хоча йдеться про санкції проти держави-окупанта, вигуків захоплення почутим досі не довелося. Зате одні кажуть, що все це матиме непередбачувані наслідки. Інші навпаки твердять, що дуже передбачувані і навіть кажуть які.

Отож, у пакеті санкцій є блокування в Україні доступу до соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, а також до Яндексу та ще кількох Інтернет-сервісів. Уникаючи навіть натяків на коментар, експерти констатують, що йдеться про одні з найбільш відвідуваних в Україні доменів. Кілька Інтернет-видань вдалися до іронічного зауваження. Наприклад, «Главком» написав: «На сайті президента України пропонується поділитися указом президента Петра Порошенка №133 від 15 травня про заборону соціальної мережі «ВКонтакте» у самій соцмережі «ВКонтакте». Про це свідчить наявність спеціальної кнопки, яка розташована внизу тексту указу. З її допомогою можна моментально поділитися вмістом указу в російській соцмережі».

Економічні санкції стосуються також низки IT-компаній, а у їх числі й постачальника ERP-систем «1С», де найбільш відомою програмою є «1С: Підприємство». Нею користуються в Україні близько 300 тис. суб’єктів бізнесу.

About Author

news

  • Elizaveta Vorobei

    Теперь Порошенко осталось только запретить восход Солнца на востоке.