Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Росія не хоче видавати Віктора Януковича

Автор:

|

Лютий 06, 2017

|

Рубрика:

Росія не хоче видавати Віктора Януковича

Російська агенція «РІА Новини» повідомила 6 лютого, що Генеральна прокуратура Росії відмовила українській стороні у тимчасовому затриманні та взятті під варту Віктора Януковича. Офіційний представник відомства Олександр Курєнной пояснив, що колишнього президента України вважають переслідуваним з політичних мотивів.

Чиновник зазначив, що усі клопотання, що їх надсилала з цього приводу Генпрокуратура України, залишено без задоволення на підставі пункту 2 статті 3 Європейської конвенції про видачу правопорушників. Відповідно до цієї статті, людину не видають, якщо її звинувачують у скоєнні політичного злочину. Більше того, коли у запитуваної сторони є підстави припускати, що звинувачення в кримінальному злочині пред’являють лише формально, а насправді будуть переслідувати через расову, релігійну, національну приналежність чи з політичних переконань, клопотання теж можна відхилити. Що російська сторона і зробила.

У середині січня Генеральна прокуратура Російської Федерації заявляла, що не отримувала з України запитів про видачу Віктора Януковича. А якщо такі запити надійдуть, обіцяла їх розглянути відповідно до міжнародних договорів та законодавства. Тепер бачимо, як саме розглянула.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply