Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Росія може потрапити під ще жорсткіші санкції

Автор:

|

Грудень 08, 2017

|

Рубрика:

Росія може потрапити під ще жорсткіші санкції

І цього разу вони не будуть пов’язані з агресивними діями Кремля щодо України. Як повідомило у п’ятницю, 8 грудня, німецьке видання Der Spiegel, Сполучені Штати Америки надали партнерам по НАТО докази того, що Росія, ймовірно, порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД).

Міністр оборони США Джеймс Маттіс ще на початку листопада на закритому засіданні «Групи ядерного планування НАТО» зажадав від країн-членів альянсу до початку саміту, запланованого на літо 2018 року, виробити єдиний план дій, аби змусити Москву дотримуватися положень договору РСМД. Північноатлантичний альянс, на думку очільника Пентагону, навіть має бути готовим ввести щодо Росії штрафні санкції.

Американські спецслужби зуміли отримати нові докази того, що Росія порушила підписаний у 1987 році безстроковий договір між США і СРСР, який забороняв виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності.

Прихильниками жорсткої лінії щодо Росії разом із США виступають також країни Балтії і Польща. Через появу нових доказів Сполучені Штати мають намір ініціювати засідання спеціальної комісії з перевірки виконання умов згаданого договору. Воно може відбутися у середині грудня.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply