Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Росія боїться вердиктів щодо хімічної зброї

Автор:

|

Червень 26, 2018

|

Рубрика:

Росія боїться вердиктів щодо хімічної зброї

У вівторок, 26 червня, у Гаазі розпочала роботу екстрена конференція Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), скликана з ініціативи кількох країн-учасниць. Росія рішуче заперечувала проти цього і не важко зрозуміти, чому.

Річ у тім, що Велика Британії пропонує розширити повноваження ОЗХЗ і наділити її правом прямо називати винних у застосуванні хімічної зброї. Бо наразі експерти організації  можуть лише встановлювати факти її застосування хімічної зброї, але не вправі з’ясовувати, хто саме до цього вдався.

Заступник міністра промисловості і торгівлі Росії Георгій Коломанов, який очолює російську делегацію на цій конференції, рішуче заперечував проти того, щоб ОЗХЗ використовувалася як інструмент для визначення відповідальності. За його словами, британська пропозиція становить собою «пряме вторгнення у виняткові прерогативи» Ради безпеки ООН. Виникає припущення, що Москва просто боїться можливої відповідальності за свої вчинки. Особливо після того, як в англійському місті Солсбері із застосуванням нервово-паралітичної речовини було вчинено замах на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля і його доньку, у чому цілком обґрунтовано підозрюють Росію.

Голосування з приводу британської ініціативи повинно відбутися завтра, 27 червня.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply