Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Російські шпигуни під личиною дипломатів

Автор:

|

Вересень 17, 2018

|

Рубрика:

Російські шпигуни під личиною дипломатів

Інтернет-видання ВВС у понеділок, 17 вересня, повідомляє, що влада Швейцарія звернулася до російської сторони з вимогою припинити незаконні розвідувальні операції щодо своєї країни. У відповідній заяві вказано, що зовнішньополітичне відомство Швейцарії цього року вже тричі викликало російського посла, щоб висловити занепокоєння з приводу повідомлень про шпигунські операції.

Документ був оприлюднений після того, як у ЗМІ з’явилася інформація, що ще навесні двоє російських громадян були затримані у Гаазі за підозрою у шпигунстві. Як встановлено, їх цікавила швейцарська лабораторія, де вивчалися матеріали справи про отруєння родини Скрипалів. Припинити протизаконні дії шпигунів вдалося завдяки скоординованим діям спецслужб кількох європейських країн. За даними періодичних видань, заарештовані росіяни є працівниками Головного розвідувального управління (ГРУ), у них було обладнання для злому комп’ютерної мережі лабораторії.

Прокуратура у Берні повідомляє, що кримінальну справу стосовно двох росіян було заведено ще в березні 2017 року. Однак їх імена не називаються. У неділю швейцарська газета «Sonntags-Zeitung» написала, що за оцінкою одного з місцевих агентств з безпеки, приблизно кожен четвертий російський дипломат у Швейцарії є чинним або колишнім працівником спецслужб.

Світлина з сайту ВВС.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply