Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Російська владо, звільни українських журналістів!

Автор:

|

Червень 06, 2017

|

Рубрика:

Російська владо, звільни українських журналістів!

Міністерство закордонних справ України (МЗС) 6 червня виступило з вимогою звільнити заарештованих у Росії Романа Сущенка та Миколу Семену.

Власного кореспондента інформаційної агенції «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що його ув’язнили у Лефортовському слідчому ізоляторі за звинуваченням у «шпигунстві». Це загрожує позбавленням волі на строк до 20 років.

7 грудня 2016 року в анексованому Криму журналісту Миколі Семені оголосили звинувачення з формулюванням «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа, складена слідчими, вже розрослася до шести томів.

Речниця МЗС Мар’яна Беца сьогодні наголосила: «Саме у День журналіста в черговий раз вимагаємо від Росії зупинити політичне переслідування журналістів Сущенка та Семени».

Професійне свято Дня журналіста встановлено 25 травня 1994 року Указом Президента України Леоніда Кравчука. Дату визначено з огляду на те, що 6 червня 1992 року Спілку журналістів України прийняття до Міжнародної федерації журналістів.

Світлина: Микола Семена (праворуч) в окупаційному суді.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply