Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Російська спецслужба відроджує сталінізм

Автор:

|

Грудень 25, 2017

|

Рубрика:

Російська спецслужба відроджує сталінізм

У Росії понад 80 членів Асоціації «Вільне слово» і група літераторів підписалися під протестом з приводу недавнього інтерв’ю директора Федеральної служби безпеки (ФСБ) Олександра Бортнікова, дане до сторіччя російських органів безпеки. Текст заяви оприлюднений у понеділок, 25 грудня, на сайті COLTA.RU.

Підписанти розглядають твердження очільника спецслужби не як висловлення його особистих поглядів, а як розгортання кампанії з реабілітації чекістських злочинів, як прагнення відкрито вивести процес повзучої сталінізації на державний рівень, як спробу виправдати державний терор, який провадився ВЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ і забрав життя мільйонів невинних людей. Тим паче, що наслідки цього злочину досі не розслідувані повністю і не отримали належної правової оцінки. У заяві наголошено, що твердження директора ФСБ йдуть рука об руку з жорстким тиском на організації та окремих активістів, які відстоюють історичну правду.

Наприкінці документу міститься заклик до всіх, хто не хоче відродження тоталітарних традицій минулого, приєднати свій голос до протесту.

Правозахисне об’єднання літераторів, журналістів і блогерів Асоціація «Вільне слово» створене у травні цього року. Своїми основними завданнями вважає постійний нагляд за ситуацією зі свободою слова в Росії, збір і аналіз інформації про обмеження і порушеннях прав на літературну та журналістську творчість, ефективне оповіщення як російського суспільства, так і міжнародних правозахисних і громадських організацій про реальний стан справ в цій галузі.

Світлина: Володимир Путін і  Олександр Бортніков, вочевидь, вважають себе чекістами.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply