Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 20, 2018

Російська пропаганда вчить ненавидіти

Автор:

|

Червень 02, 2016

|

Рубрика:

Російська пропаганда вчить ненавидіти

рускі_foto

Те, що у Росії нагнітаються антиукраїнські настрої, політично незаангажовані експерти помітили вже давно. Тоді це пояснювалося наміром Кремля відволікти населення від внутрішніх проблем. В таких випадках потрібно створити образ ворога, з яким є спільний кордон. Естонія і Грузія ефекту не справили. Тоді російські пропагандисти взялися за Україну. А нині, після анексії Криму та через війну, що триває на Донбасі, зовнішньополітичну ненависть доводять до істерії.

Це підтверджує і соціологія. 2 червня оприлюднено результати останнього опитування «Левада-центру», присвяченого ставленню росіян до інших країн. Отож, основними своїми супротивниками жителі Росії вважають США, Україну та Туреччину, а найкращими друзями – Білорусію, Казахстан і Китай.

Кілька конкретних цифр. 72% опитаних найбільш вороже налаштовані до США. Друге місце з найвищим показником за всю історію таких спостережень зайняла Україна – 48%. Зростання у порівняння з минулим роком (тоді було 37%) разюче. Бо об’єктивного мотиву нема. Війна йде на нашій території, а Україна Росії нічим не загрожує. Це означає, що такого ефекту досягнуто виключно через засоби масової інформації та агентів впливу. В тому, наскільки дієвим інструментом в культивуванні ненависті є пропаганда, видно на прикладі Туреччини, яку названо третьою за недружністю щодо Росії країною. Нинішній показник становить 29% у той час як торік був лише один відсоток. Все зрозуміло. Турецька протиповітряна оборона поцілила на своїй території в російський літак і Москва одразу відкрила вогонь по своїх громадянах з усіх пропагандистських калібрів!

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...