Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Роковини російської агресії

Автор:

|

Лютий 20, 2017

|

Рубрика:

Роковини російської агресії

У понеділок, 20 лютого, виповнилося три роки підступного нападу Росії на Україну. Саме у цей день 2014 року імперська Москва своїм втручанням у внутрішні справи нашої Вітчизни розпочала процес, що завершився анексією Криму – невід’ємної частини української території.

З нагоди сумних роковин Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву, в якій дано аналіз недавнього минулого та огляд сьогоднішнього стану справ. «20 лютого 2014 року Російська Федерація розпочала збройну агресію проти суверенної держави Україна»,  – сказано у тексті. Й наголошено, що агресором стала країна, яка за Будапештським меморандумом 1994 року була одним з гарантів безпеки та територіальної цілісності України.

У документі наведено скорботні цифри цієї кривавої війни. Наслідком російського вторгнення стала загибель понад 9800 українських громадян, близько 23000 осіб зазнали поранень, майже 1 млн. 800 тис. змушені були покинути рідні домівки і переселитися у інші місцевості. Росія захопила 7,2% нашої території, під її окупацією та гнітом живуть мільйони мешканців. Анексований Крим опинився поза зоною прав і свобод людини, тут запущено безжальну репресивну машину. Росія продовжує розпалювати конфлікт на Донбасі, залучає до бойових дій свої регулярні армійські підрозділи та найманців, надає сепаратистам озброєння та військову техніку.

Документ завершується вимогою до Росії – виконати свої зобов’язання щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, негайно припинити порушення прав людини та основних свобод на тимчасово окупованих територіях, звільнити українських заручників та політичних в’язнів, припинити окупацію Кримського півострова.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply