РФ хоче скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з законом про українську мову

Росія просить скликати засідання Ради безпеки ООН у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Про це в Facebook повідомив спікер постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
«… стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради безпеки ООН з проханням скликати засідання в зв’язку з прийняттям Верховною Радою України закону” Про забезпечення функціонування української мови як державної “. Засідання може відбутися наступного понеділка », – повідомив Ніколенко.
За його словами, це абсурд, оскільки функціонування української мови «жодним чином не загрожує міжнародному миру і безпеки, підтримання яких є завданням Радбезу ООН».
«Цей закон – наше внутрішнє питання, який в Кремлі намагаються політизувати … Рішення про дату і час проведення засідання повинен схвалити голова. У травні це – Індонезія », – зазначив Ніколенко.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін також прокоментував ініціативу РФ скликати засідання Ради Безпеки ООН щодо українського закону про мову.
“ Для нас відродження української мови – це питання не тільки гуманітарне і не тільки політичне. У нинішніх умовах це, перш за все, питання національної безпеки і нашого виживання як народу й держави”, – написав міністр. На переконання Клімкіна, Кремль свідомо “махлює” з поняттями «етнічний росіянин» і «російськомовна людина», ставлячи між ними знак рівності й присвоюючи собі право захищати їх навіть зі зброєю у руках. Саме під гаслами «захисту російськомовних» Росія окупувала в 2014-му Крим та Донбас і намагалася створити на нашій землі свою фейкову «Новоросію», наголосив глава МЗС.
“А з російською у нас жодних проблем. В нас проблеми з тими у Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України та української політичної нації”, – підкреслив урядовець.
Коментуючи ухвалення закону про мову, він наголосив, що з погляду міжнародної практики не відбулося нічого екстраординарного, і українська мова не отримала “жодних особливих прав і привілеїв, які б могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму”.
“Просто в Україні нарешті спромоглися ухвалити закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція. Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах, і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні”, – зауважив міністр.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо