Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

«Пушкінці» у Львові вже без приміщення

Автор:

|

Травень 04, 2017

|

Рубрика:

«Пушкінці» у Львові вже без приміщення

Сьогодні, 4 травня, виконавча служба Львівського обласного управління юстиції Львівщини виселила з приміщення «Російське товариство імені Пушкіна». Загалом акція цілком правильна і законна. Однак в запалі патріотизму окремі чиновники, а за ними й пересічні громадяни, виразно надають цій справі шкідливих для міжнародного іміджу України акцентів. Мимоволі виникає підозра, що усі вони, подаючи це виселення як щось героїчне, підсвідомо виконують плани російських спецслужб.

Отож, мусимо дещо уточнити. Товариство виселене не із свого власного, а з комунального приміщення. І зроблено це не тому, що так проголосували депутати обласної ради, а за рішенням низки судів після розгляду всіх апеляцій. І причина такого кроку полягає аж ніяк не у тому, що товариство російське. Просто треба дбайливо ставитися до отриманого в користування нерухомого майна, використовувати його за призначенням і проводити діяльність відповідно до статуту своєї громадської організації. Адже насправді вона не була жодним культурним осередком російської громади. Функціонери постійно сварилися. Коли  ж справа дійшла до виселення, то протестувати не вийшов навіть скромний пікет. Чи не тому, що нема там жодних активістів?

Та тим не менше, пропагандистська акція вже почала розкручуватися. Голова міської організації «Російське товариство імені Пушкіна» Альберт Астахов у коментарі для «Радіо Свобода» наголосив: «Комусь потрібно було нам, російській громаді, зіпсувати настрій до святкування Дня перемоги… Вся ситуація довкола Російського культурного центру і російського товариства – це русофобія і ксенофобія».

Втім, нічого трагічного тут ще нема. Не вперше Москва інспірує подібні піар-акції. Гірше буде, коли це приміщення за якийсь час потрапить у руки чийогось приватного бізнесу. Бо воно дуже привабливе.  Розташоване майже у центрі міста. Має понад чотири сотні квадратний метрів площі. Колись це був кінотеатр, отож є велика зала. Громадськості пообіцяли, що тут облаштуються громадські організації, пов’язані з АТО. Залишається простежити, як усе далі складеться.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply