Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Пригода білоруського літака у небі України

Автор:

|

Жовтень 22, 2016

|

Рубрика:

Пригода білоруського літака у небі України

1021___05-2

Попри вихідний, у суботу, 22 жовтня до Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь був викликаний Тимчасовий повірений у справах України Валерій Джигун. Йому вручили ноту з протестом «у зв’язку з діями компетентних органів України щодо примусового повернення білоруського повітряного судна». Наголошено, що білоруська сторона очікує офіційних вибачень і вимагає відшкодування всіх викликаних інцидентом фінансових витрат. Водночас Надзвичайному і Повноважному Послові Республіки Білорусь в Україні Ігорю Соколу доручено вручити аналогічну ноту протесту українському зовнішньополітичному відомству.

Таким оперативним є реагування наших сусідів на доволі незрозумілу подію, що трапилася напередодні. 21 жовтня по обіді «Боїнг» авіакомпанії «Бєлавіа», на борту якого перебували 136 пасажирів і 6 членів екіпажу вилетів з київського аеропорту «Жуляни» на Мінськ. Однак за 50 кілометрів до входу в повітряний простір Білорусі командир лайнера отримав вказівку ​​українського диспетчера негайно повернутися в аеропорт вильоту. Причин вимоги не пояснили, зате підкріпили її заявою, що в разі невиконання команди в повітря будуть підняті винищувачі. Зрозуміло, що це подіяло і літак приземлився у тих самих «Жулянах», які пів години тому залишив.

Далі працівники правоохоронних органів України вивели пасажира, який виявився громадянином Вірменії. Поповнивши намарно витрачене пальне, білоруський «Боїнг» вдруге вилетів додому і цього разу вже без пригод дістався у Мінськ о 17.33 за місцевим часом. Але що найцікавіше, о 19.00 туди ж прибув наступним рейсом авіакомпанії «Бєлавіа» той самий затриманий у Києві пасажир. Очевидно, тут від «компетентних органів» вже повинна вимагати пояснень і влада України.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply