Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Процес стягнення боргу з «Газпрому» розпочався

Автор:

|

Травень 30, 2018

|

Рубрика:

Процес стягнення боргу з «Газпрому» розпочався

У середу, 30 травня, голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв доповів Президентові України Петрові Порошенку про ситуацію із забезпеченням примусового виконання рішень Стокгольмського арбітражу на користь української сторони, а також щодо апеляційного оскарження «Газпромом» цього рішення і подальшої позиції України.

За словами Андрія Коболєва, хоча компанія «Газпром» спробує оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу в суді Швеції, воно залишається в силі і відповідно «Нафтогаз» буде його виконувати. З виграних Україною $4,6 млрд вже було списано заборгованість перед «Газпромом» в сумі $2 млрд за газ, який постачався в 2013-2015 роках. Ця сума не включає жодного кубометру, який постачався незаконно «Газпромом» на контрольовану сепаратистами територію Донбасу. «Тобто цей борг ми так само не визнали, і суд підтримав нашу позицію», – наголосив Андрій Коболєв. Він також повідомив, що процес примусового стягнення боргу перейшов у практичну площину. Буквально сьогодні було розпочато обтяження акцій та інших активів «Газпрому» в країнах Європи.

Президент Петро Порошенко, своєю чергою, дав доручення: «Знаю, що ці процеси почалися вже в Швейцарії, в Англії, в Нідерландах. Моя чітка вказівка, щоб ми не зупинялися на цих трьох країнах, щоб на сьогоднішній день ми доклали максимум зусиль для того, щоб забезпечити виконання надходження виграних коштів до України».

Світлина з сайту Президента України.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply