Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Про що говоритимуть на саміті Україна-ЄС?

Автор:

|

Листопад 24, 2016

|

Рубрика:

Про що говоритимуть на саміті Україна-ЄС?

1124___02-2

День його проведення, якого так очікували в Україні, настав. Очікували і у Євросоюзі. Однак, як пише 24 листопада сайт «ВВС», підходи сторін певною мірою не збігаються. Попередньо була заявлено в якості основної теми обговорення антикорупційних заходів, які Україна приймає до виконання в обмін на безвізовий режим. Тим часом українське Міністерство закордонних справ цілком логічно прагне надати більшої уваги ситуації на Донбасі та продовженню антиросійських санкцій.

ЄС на саміті представлятимуть Президент Європейської ради Дональд Туск, Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, Україну – Президент Петро Порошенко. У зустрічі лідерів також візьме участь президент Європейського парламенту Мартін Шульц. Оголошено, що вона розпочнеться об 11 годині.

Україні є про що розповісти стосовно антикорупційної діяльності. Створено бюро боротьби з корупцією, нову патрульну поліцію, введено електронну систему держзакупівель і електронні декларації про фінансовий стан чиновників і політиків. Днями виконання обов’язків глави департаменту з питань люстрації в українському міністерстві юстиції доручили 23-річній юристці Ганні Калинчук. Проте тут думки в суспільстві розділилися. Одні твердять про недостатній досвід, інші захоплено заперечують, що нові ідеї важливіші. Незадовго перед тим заступником міністра внутрішніх справ призначили 24-річну Анастасію Дєєву, що теж викликало подив.

А стосовно російської агресії, то міністр закордонних справ України Павло Клімкін напередодні саміту заявив, що Москву необхідно змусити виконувати Мінські угоди, підписані ще у 2015 році.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply