Новини для українців всього свту

Friday, May. 29, 2020

Президент ФРН – вперше на білоруській землі

Автор:

|

Червень 29, 2018

|

Рубрика:

Президент ФРН – вперше на білоруській землі

Глава німецької держави Франк-Вальтер Штайнмаєр у п’ятницю, 29 червня, взяв участь у відкритті другої черги меморіального комплексу жертвам нацизму «Трасцянец», що під Мінськом. У роки Другої світової війни тут були знищені до 250 тисяч осіб, переважно євреїв. Франк-Вальтер Штайнмаєр став першим Федеральним президентом Німеччини, який відвідав Білорусь з офіційним візитом. В урочистому заході також взяли участь білоруський Президент Олександр Лукашенко і Федеральний президент Австрії Александер Ван дер Беллен.

Німецький політик у своєму виступі закликав ніколи не забувати, що гітлерівська війна мала на меті «знищення цієї країни і людей, які там жили», і наголосив, що тим більшу вдячність відчуває до білорусів за їх готовність до примирення».

Меморіальний комплекс «Трасцянец» збудований на місці однойменного концентраційного табору, який діяв під час Другої світової війни. Раніше німецька сторона надала 400 тисяч євро (майже $465 тисяч) для продовження зведення пам’ятників у містечку Шарковка і в урочищі Благовщина, де нацисти розстрілювали в’язнів. За кількістю жертв він займає четверте місце після таких сумнозвісних нацистських таборів смерті у Європі, як Освенцим, Майданек і Треблінка.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply