Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

Права ромів у Києві буде захищено

Автор:

|

Квітень 27, 2018

|

Рубрика:

Права ромів у Києві буде захищено

Про це пише у п’ятницю, 27 квітня україномовне інтернет-видання «Радіо Свобода». Голова Національної поліції України Сергій Князєв під час зустрічі з начальником поліції Києва Андрієм Крищенком та керівником адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борисом Захаровим заявив, що з метою захисту прав ромів у Києві створять спеціальну робочу групу. До її складу увійдуть представники місцевої влади, поліцейські та правозахисники.

«Сьогодні не йдеться про паспортизацію населення, оскільки головний документ є майже у кожного представника етнічних меншин. Нас турбує їх спосіб життя, умови проживання, догляд за дітьми, їх навчання та своєчасне надання медичної допомоги. Ми готові переорієнтувати роботу дільничних офіцерів поліції, доповнити штат помічниками та консультантами, аби наші зусилля дали позитивний результат у вирішенні цих питань», – пояснив Сергій Князєв.

Нагадаємо, що у ніч на 21 квітня у Голосіївському районі Києва на розташований там ромський табір стався брутальний напад. Його засудила Українська Гельсінська спілка з прав людини та правозахисна організація Amnesty International.

Чоловік, що назвався Сергієм Мазуром, повідомив про демонтаж стихійного поселення ромів і «безпечне спалення» наметів його мешканців. Окрім того, анонсував «нові рейди». ЗМІ звертають увагу, що 24 квітня керівник київської поліції Андрій Крищенко  заявив, що на Лисій горі спалили сміття на суботнику, а не табір ромів і поліція не отримувала жодної скарги від ромів про побої чи насильство. А наступного дня поліція Києва повідомила, що відкрито два кримінальні провадження через розгін ромського табору.

Світлина: журналісти «Радіо Свобода» побували у чинному таборі ромів у Києві на Троєщині й підготували звідти фоторепортаж.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply