Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Позаплановий візит Курта Волкера в Україну

Автор:

|

Жовтень 28, 2017

|

Рубрика:

Позаплановий візит Курта Волкера в Україну

Він виявився навдивовижу результативним. 28 жовтня спеціальний представник США на переговорах щодо України в інтерв’ю «Громадському» виклав чіткий план поетапного розв’язання конфлікту на Донбасі. Курт Волкер переконаний – щоб там змогла розпочати  роботу миротворча місія ООН, Росія мусить відвести свої сили.

Дипломат пояснив, що спершу сторони повинні домовитися щодо мандату місії, її чисельності та складу. Перемовини про це вже відбуваються. А сама присутність місії має стати необхідним безпековим елементом, який дасть можливість перейти до політичних кроків, прописаних у Мінських угодах. «Неможливо перейти до інших речей, якщо безпекові питання не закриті», – сказав Курт Волкер і виклав такий алгоритм: «Мати повний контроль над усією зоною конфлікту, а не лише лінії зіткнення та вільно пересування нею; моніторити зберігання важкого озброєння – так, щоби воно перебувало в одному місці і не розміщувалося ще десь. І третє – контролювати російсько-український кордон».

Курт Волкер прибув в Україну з незапланованим візитом 27 жовтня. Того ж дня  відбулись його закриті переговори з Президентом Петром Порошенком. 28 жовтня спецпредставник зустрівся зі звільненими лідерами кримських татар Ахтемом Чийгозом та Ільмі Умеровим.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply