Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Повторення прикладу українських законодавців

Автор:

|

Квітень 02, 2018

|

Рубрика:

Повторення прикладу українських законодавців

Прес-служба Президента Латвії Раймондса Вейоніса повідомила у понеділок, 2 квітня, що глава держави затвердив поправки до закону про освіту, згідно з якими відбуватиметься поступове переведення шкіл національних меншин на навчання державною мовою. Зокрема, у тексті сказано: «Навчання у середній школі латиською мовою забезпечить однакові для всієї молоді можливості отримати якісну освіту і побудувати своє життя в Латвії, щоб тут вчитися і працювати. Це створить більш згуртоване суспільство і сильну державу».

Діти, що належать до нацменшин, будуть і надалі мати можливість вивчати предмети з культури та національної  ідентичності, культивувати своє коріння та вивчати значну частину предметів у початковій школі рідною мовою. Перехід на навчання латиською буде здійснюватися поступово з 2019-20 навчального року і повністю завершиться до 1 вересня 2021 року.

Нагадаємо, що подібні норми містяться у прийнятому порівняно недавно в Україні законі «Про освіту», який досі має чималий міжнародний резонанс. У Латвії подібний процес викликав незадоволення у певних колах російськомовних громадян. За минулорічними статистичними даними частка росіян у цій республіці становить 25,4 відсотка населення країни.

Світлина агенції DPA: протест прихильників збереження російських шкіл у Латвії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply