Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Помер кубинський лідер Фідель Кастро

Автор:

|

Листопад 26, 2016

|

Рубрика:

Помер кубинський лідер Фідель Кастро

1126___02-1

Про це світові агенції повідомили 26 листопада. Звістку оголосив у ефірі державного телебачення нинішній президент Куби Рауль Кастро. Саме йому, своєму молодшому братові, передав владу вождь Кубинської революції у 2008 році після того, коли почув про своє смертельне захворювання.

Фідель Кастро почав політичну діяльність ще студентом юридичного факультету Гаванського університету. Наприкінці 1947 року виступив з промовою, в якій заявив, що «багатства країни перебувають у іноземних руках», і закликав товаришів по навчанню до збройної боротьби. У 1955 році вилетів до Мексики, щоб сформувати революційний загін і висадитися на Кубі з метою захоплення влади. Після кількох спроб 1 січня 1959 року повстанська армія увійшла в Гавану. Незабаром її лідер став прем’єр-міністром і керував Кубою до 2008.

У квітні цього року Фідель Кастро взяв участь в засіданні з’їзду кубинської Компартії і навіть виступив перед делегатами з промовою. Востаннє з’явився на людях 13 серпня. Саме у цей день йому виповнилося 90 років. За життя просив кремували його після смерті. Рауль Кастро оголосив, що кремація відбудеться у суботу, 26 листопада.

Тривалий час Куба перебувала у частковій ізоляції. Але віднедавна її стосунки із Сполученими Штатами почали налагоджуватися.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply